Menu Close

Žaidžiame jogą Marijampolės vaikų lopšelyje – darželyje Pasaka

 

 

IMG_20210430_170837_926

 Dažnai man kaip mokytojai tenka girdėti klausimą, kas yra vaikų joga? Tai vaikai jogą žaidžia, čia mažiau taisyklių, daugiau atsipalaidavimo ir juoko! Vaikams smagu, nes daugumoje pratimų vaizduojame gyvūnų stiprybę, lankstumą, draugiškumą, drąsą, kantrybę ir pan. Kovo – balandžio mėnesiais Pasakos darželyje penkiamečiai, „Drugelių“ ir „Liūtukų“ grupių vaikučiai, su dideliu susidomėjimu ir noru bėgo į pamokėles, nes ten jiems patiko būti drąsiais kaip liūtai, riaumoti ir jaustis saugiai, draugiškais kaip šuniukai, protingais kaip apuokai, tvirtais ir susikaupusiais kaip medžiai, lanksčiais kaip driežiukai ar delfinai, plaukti ant banglentės ir išsilaikyti, kaip jūra banguoja, skinti bananus ir valgyti kaip bezdžionėlės ir kt.

 

Šios pamokėlės buvo skirtos emocinės sveikatos stiprinimui: mažieji ugdėsi pasitikėjimą savimi, mokėsi pajusti ir valdyti savo emocijas,  lavinosi  koordinaciją bei kūno lankstumą, formavosi taisyklingo kvėpavimo įgūdžius. O atlikdami pratimus poroje ar grupėje  vaikai tuo pačiu lavinosi empatiją, mokėsi gerbti ir saugoti draugus ir bendradarbiauti, kad pavyktų taisyklingai ir gražiai atlikti reikiamą pozą. Taip pat mokėmės dėmesingumo praktikos: suprasti kylančias emocijas, kvėpuoti nusiraminant, išgirsti ir įsiklausyti į aplinką, gražinti dėmesį į šiuo metu atliekamą veiklą, stebint mokytojos rodomas praktikas, bandėme rasti  gražių žodžių vieni kitiems, padėkoti už tai, ką patyrėme, pamatėme, nuveikėme, atradome gero jogos pamokėlių metu. Ir išties džiugu girdėti, kai vaikai pasakoja, kad mokė jogos pratimų ir šeimos narius grįžę namo: ir mamytes, ir močiutes, ir broliukus ir sesutes, o kartais net ir tėvelius pavyksta įkalbinti.

Vaikų jogos pamokėlės lopšelyje darželyje Pasaka grupėse vyko laikantis Lietuvos vyriausybės nustatytų  saugumo reikalavimų.

 Straipsnį parengė:

 Marijampolės  vaikų l/d Pasaka  psichologė, vaikų jogos mokytoja Gitana Tamulynienė

2021 05 26