Menu Close

“Spalviuko” grupės ugdytiniai dalinasi gerumu

Visi gimstame gebėdami mylėti ir atjausti, tačiau kaip ir kūno raumenys šie gebėjimai turi būti treniruojami, t. y. praktikuojami, nes antraip gali sunykti.

Todėl savo  pavyzdžiu reikia mokyti vaikus, kad duoti, daryti gera, gyventi sąmoningai – tai vertybė ir neatsiejama gyvenimo dalis.

Kiekvienais metais spalio mėnesį priešmokyklinės „Spalviuko“ grupės vaikučiai ir mokytojos įstaigoje organizuoja akciją „Padėkime beglobiams gyvūnams“ .  Ne išimtis buvo ir šių metų spalis, visa darželio bendruomenė buvo pakviesta prisidėti geru darbeliu. Šios akcijos idėja – pasirūpinti beglobiais gyvūnais, ugdyti užuojautą, empatiją.  Labai norime, kad mūsų ugdytiniai mokėtų ir suprastų, jog reikia pasirūpinti silpnesniais už save, bejėgiais gyvūnėliais. Kad savo augintinius rinktųsi ir augintų atsakingai, nes šuniukas ar kačiukas nėra tik mažas pūkuotas žaisliukas, o tai ištikimas ir mylintis draugas daugeliui metų.

Įstaigos bendruomenės suaukotas maistas buvo nuvežtas gyvūnų prieglaudos  „Mindraja“ globotiniams.

Skatindami vaikus užjausti, suprasti, padėti, paguosti, padaryti gerą darbą savo artimam, Advento laikotarpiu su didžiausiu malonumu sudalyvavome Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamoje iniciatyvoje „Pasveikink senolį“. Vaikai su dideliu džiaugsmu piešė, spalvino, klijavo ir rašė šventinius sveikinimų žodžius senoliams, gyvenantiems senelių globos namuose.

Reikia suprasti, kad mes  pasaulio dalis, o pasaulyje visi esame atsakingi vieni už kitus.

Taigi, jei sieksime tapti vis labiau atjaučiantys, jei ugdysime nuoširdžią atjautą kitų bėdoms, tai padėsime jiems iš tų bėdoms išbristi. To rezultatas – išaugs mūsų pačių ramybė ir vidinė stiprybė.

 

PU mokytoja V. Gumuliauskienė