Marijampolės savivaldybė
2020 m. liepos mėn.
P A T K P Š S
« Bir    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Sveikatiada logo PNG
Sveikatai palankus
Lietuvos mažųjų žaidynės

Mokytojos metodininkės Aurelija Klesevičienė ir Vilma Vokietaitienė nuo 2019 01 02.  vykdo ilgalaikį projektą “Spalvų karalystėje”. Spalvos vaikų gyvenime turi didelę reikšmę. Ugdant vaikus per spalvas, galime apimti visas ugdymo sritis: suvokimą, mąstymą, atmintį, smulkiąją motoriką, matematiką, aplinkos pažinimą, meninę raišką. Tikimės, kad šis projektas padės tobulinti vaiko pasiekimus ir pavyks pasiekti geresnių ugdymosi rezultatų. Projekto metu vyks bendradarbiavimas su kitų grupių vykdomais projektais.

         Toliau tęsdamos ilgalaikį projektą „Spalvų karalystėje“, sausio 31 dieną 9.30 valandą pakvietėme „Drambliuko“, „Ežiuko“, „Drugelių“, „Liūtuko“, „Pelėdžiukų“ ir „Spalviuko“ grupių vaikučius į eilėraščių konkursą „Spalvų karalystėje“.  Konkursą pradėjome dėkodamos mokytojoms, vaikučių tėveliams, kurie kūrė eilėraščius. Eilėraščių konkursą vertino komisijos nariai: logopedė Gražina Dagilienė, IU mokytoja Jurgita Lazauskienė ir iš priešmokyklinės grupės du vaikučiai. Renginio metu išgirdome keturiolika eilėraščių apie baltą, juodą, raudoną, žalią, mėlyną, rožinę, rudą, geltoną spalvas. Konkurso metu vaikai ne tik deklamavo eilėraščius, bet ir žaidė muzikinius žaidimus kartu su meninio ugdymo mokytoja Rima Zdencevičiene. Komisijai suskaičiavus balus dalyviams pagal užimtas vietas, buvo įteikti padėkos raštai. Taip pat padėkos raštus gavo ir tie vaikučiai, kurie nepateko į eilėraščių konkursą. Šventinio renginio akimirkos…

 

 

        Gruodžio 18 dieną 15.30 valandą organizavome vaikučiams ir jų tėveliams Kalėdinę šventę. Tęsdamos ilgalaikį projektą „Spalvų karalystėje“ pabaigėme spalvų kelionę su juoda – balta spalvomis. Vaikučiai deklamavo eilėraščius, šoko, dainavo atliko užduotėles, rungtyniavo tarpusavyje juodai – baltai pasipuošę. Šventę vainikavo atkeliavęs Kalėdų senelis su lauktomis dovanomis…

 

 

  Lapkričio 27 dieną 9.15 valandą IU mokytoja Aurelija Klesevičienė l/d “Pasaka” salėje  organizavo, Pilkos dienos pramogą, “Drambliuko”, “Ežiuko” ir “Spalviuko” grupės vaikučiams.
Pramogos tikslas. Tobulinti vaikų gebėjimus, siekiant geresnių ugdymosi rezultatų.
Uždaviniai:  
- Lavinti smulkiąją ir stambiąją motoriką, vaizduotę, mąstymą, suvokimą, pastabumą, kūrybiškumą.
- Pažinti skaičius, raides, geometrines figūras.
- Aktyviai dalyvauti organizuojamose rungtyse, atlikti nurodytas užduotėles žaisti žaidimus.
- Suteikti vaikams teigiamų emocijų, džiaugsmingų akimirkų.
 

 

 

 

     Spalio 30 dieną (trečiadienį) 9.15 valandą organizavome salėje pramogą „Oranžinė diena“. Bendradarbiavome tarp projektų „Drambliuko“ – „Spalvų karalystėje“ su „Pelėdžiuko“ – „Mažais žingsneliais mokyklos link“. Pramogos tikslas pasitikrinti savo galimybes, pastebėti kur reikia pasistengti, papildomai padirbėti. Rytmečio metu skatinome vaikus aktyviai dalyvauti organizuojamose rungtyse, atlikti užduotis, lavinant stambiąją ir smulkiąją motoriką, suvokimą, mąstymą, dėmesį ir kt. Pramogą pradėjome atlikdami rytinę mankštelę. Pajudėję vaikučius pakvietėme sustoti į voras atlikti rungčių susijusių su oranžine spalva. Vaikai ieškojo skaičių porų, rideno kamuoliukus ant audeklo, mėtė krepšinio kamuolius, vyniojo siūlus ant piešimo priemonių, gaudė oranžinius kamuoliukus su gaudykle, atliko rungtis su trimis užduotimis, žaidė žaidimus, minė mįsles , vaiko lupo mandarinų ir apelsinų žieves, dėdami į sulčiaspaudę. Pramogą vainikavo sulčių ragavimas. Džiaugiamės vaikučių gabumais, aktyvumu, draugiškumu ir puikia nuotaika. Atsisveikindami pažadėjome susitikti pavasarį…

 

 

Rugsėjo 26 dieną 9.15 valandą „Drambliuko“ grupės vaikučiai su mokytojomis Aurelija Klesevičiene ir Vilma Vokietaitiene svečiavosi „Ežiuko“ grupėje. Šventė „Mėlynos dienos“ rytmetį.
      Toliau vykdydamos projektą „Spalvų karalystėje“ rugsėjo mėnesį bendradarbiavome su vykdomu, Daivos Krasnickienės ir Vilmos Vokietaitienės, projektu „Audžiu margą kalbos raštą“. Vaikučiai atliko įvairias užduotėles susijusias su kalbos turtinimu, žodyno plėtimu, raidžių pažinimu ir vaizdingų sakinių sudarymu. Taip pat dainavo daineles,  žaidė įvairius žaidimus. Pramogos pabaigoje vaikai atliko meninę veiklą, tapydami mėlynus debesėlius, kurie papuošė darželio laiptinę. Iki kitų susitikimų.
Pramogos akimirkos…
 

 

 

Rugsėjo 13 dieną 9.30 valandą mokytojos Aurelija ir Vilma pakvietė „Liūtuko“ grupės mokytoją Rosiną Jogminienę ir vaikučius švęsti „Rudos dienos“ rytmetį. Nuo šių mokslo metų rugsėjo 2 dienos mokytojos Kristina Zubrickienė ir Rosina Jogminienė pradėjo vykdyti projektą „Spalvotas pasaulis“. Tuo tikslu bendradarbiaudamos tarp projektų, organizavome „Rudos dienos“ pramogą. Šventės metu pas vaikučius į svečius atkeliavo teatrinė lėlė „Baravykas“. Rudakepuris pakvietė vaikus atlikti įvairias užduotėles su lapais, kankorėžiais. Taip atliko ėjimo pratimus, naudojant storas ir ilgas, siauras ir trumpas lentas. Taipogi keliavo į pievą rinkti grybų, rudų skrituliukų. Vaikai aktyviai judėdami praleido šventinį rytmetį. Iki kitų susitikimų.
Pramogos akimirkos…

Birželio 3 dieną 9.30 valandą, IU mokytojos Vilma Vokietaitienė ir Aurelija Klesevičienė organizavo – Vaikų gynimo dienos – šventinį rytmetį. Pas vaikučius į svečius atvyko dvi tetulės, Danutė ir Genutė, iš „Tauragės rajono“. Vaikai atliko įvairias užduotis susijusias su violetine spalva. Visi darželio vaikai buvo įtraukti į sportines veiklas. Šventę vainikavo violetinių gėlių ieškojimas ir jų įsmeigimas į žolę sudarant žodį – V A I K A I. Šventės akimirkos…

 

 

 

Gegužės 20 dieną 16.30 valandą, Drambliuko grupės vaikučiai ir jų tėveliai pakviesti į sportinę Šeimos pramogą. Vaikai dainavo daineles, deklamavo eilėraščius, žaidė žaidimus, atliko užduotis. Įvairiose rungtyse varžėsi ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai.
Šventės tikslas – ugdyti gebėjimą pažinti, įvardinti, atskirti, surasti aplinkoje geltoną spalvą.
Uždaviniai:
- Skatinti vaikų fizinį aktyvumą.
- Lavinti vaizduotę, mąstymą, suvokimą, meninę raišką.
- Skirti pagrindines geometrines figūras, skaičius.
- Suteikti vaikams  ir jų tėvams teigiamų emocijų, džiaugsmingų akimirkų.
Po visų atliktų užduočių, vaikučiai ir  jų tėveliai, sugalvoję geltoną svajonę, balionus paleido į orą. Šventę vainikavo, vaikų sveikinimai, dovanojant tėveliams pačių pagamintas gėlytes.

 

 

Balandžio 30 dieną 9.30 valandą, Rožinės spalvos šventinis rytmetis prasidėjo skambant Kapitono Flinto dainelei „Piratų mankšta“. Aktyviai pajudėję  „Drambliuko“ ir  „Meškiuko“ grupės vaikai pasuko į kairę ir dešinę puses atlikti paruoštų užduočių. Vaikai šokavo per rožines balutes, bėgo vingiuota gyvatėle, ėjo tiesia linija, dėliojo rožinį bokštą, mėtė kamuoliukus į dėžes. Atlikę užduotis išsirinko norimą skaičių – medalį. Išsirikiavę vienas paskui kitą į eiles pagal skaičių eiliškumą, keliavo traukinuku į rožinį sodą. Ten laukė užduotėlės: surinkti vėjo nupūstas gėlytes,  rungtys su futbolo kamuoliu. Džiaugiamės, kad vaikučiai patyrė daug teigiamų emocijų ir aktyviai praleido rytmetį.
 Iki kitų susitikimų.
Rožinės dienos akimirkos…

 

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Aurelija Klesevičienė ir Vilma Vokietaitienė tęsdamos ilgalaikį projektą „Spalvų karalystėje“ balandžio 1 dieną, 9.15 val. svečiavosi „Bitučių“ grupėje.  Pedagogės organizavo Žalios dienos šventę.  Pramogos tikslas bendradarbiavimas tarp grupių projektų, lavinant vaikų suvokimą, mąstymą, atmintį.
 „Drambliuko“ ir „Bitučių“ grupės vaikučiai linksmai praleido rytmetį atlikdami įvairias užduotis:
- Žirniukų ieškojimas;
- Važiavimas traukinukais;
- Trijų rūšių lapų rinkimas;
- Geometrinių figūrų skyrimas;
- Orientavimasis lapo erdvėje;
- Pastebėjimas – kas pradingo?;
- Dainelių dainavimas;
- Mįslių įminimas.


 

 

Vasario 14 dieną (ketvirtadienį) pedagogės organizavo Drambliuko bei Ežiuko grupės vaikučiams, šventinę pramogą “Raudona gėlelė”.  Bendradarbiavo su mokytojos metodininkės Daivos Krasnickienės ir mokytojos Aistės Žemaitienės vykdomu projektu „Daug gerumo mažoj širdelėj“. Pramogos metu ugdė gebėjimą pažinti, įvardinti, atskirti, surasti aplinkoje raudoną spalvą. Vaikai klausėsi pasakojimo “Raudona gėlelė”, keliavo raudona kliūčių juosta, atliko įvairias užduotis, žaidė įvairius žaidimus, dainavo daineles. Taip pat buvo paminėta ir Šv. Valentino diena. Vaikučiai šventės metu patyrė daug džiugių akimirkų…

 

 

 

Sausio 31 dieną (ketvirtadienį) pedagogės organizavo „Drambliuko“ bei „Drugelio“ grupių vaikučiams, šventinę pramogą “Balta, balta kur dairais…”.  Pramogos metu ugdė gebėjimą pažinti, įvardyti, atskirti, surasti aplinkoje baltą spalvą. Vaikai atliko įvairias užduotis, keliavo balta kliūčių juosta, žaisdė įvairius žaidimus.