Menu Close

Išvyka į HARMONY PARK

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai lankėsi Vazgaikiemio kaime, ramioje, nuostabios gamtos apsuptyje, net 200 ha plote įsikūrusio poilsio ir pramogų komplekse „Harmony Park“ esančiame žirgyne ir parko teritorijoje.

Šios edukacinės išvykos metu vaikai  turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su žirgų gyvenimu. Nešini morkomis, mažieji mūsų ugdytiniai aplankė lauko aptvare besiganantį seniausią visame žirgyne tikrąjį lietuvišką baltakartį arklį, kuriam jau 18 metų. Vėliau vaikai buvo supažindinti su žirgų karietomis ir aptvarais, kuriuose žiemoja šie gyvūnai bei tarptautinius standartus atitinkančiu hipodromu, kuriame vyksta FEI Tarptautinės žirgų varžybos, Europos ir pasaulio konkūrų čempionatų etapai, dailiojo jojimo varžybos, kurioms tuo metu kaip tik ruošėsi dvi raitelės su savo žirgais. Tačiau daugiausiai emocijų, džiaugsmo ir nuostabos šūksnių sklido iš maniežo, kuriame vaikai maitino, šukavo žirgus, mokėsi pasibalnoti žirgą jojimui. Net ir patys nedrąsiausi tiesė mažas rankeles paglostyti, pamaitinti žirgą, o žirgai būdami iš prigimties neagresyvūs ir labai socialūs, jautrūs žmonių kūno kalbai, natūraliai reagavo į vaikų emocijas. Ne tik glostant, šukuojant, bet ir pirmą kartą jojant tarp vaikų ir žirgo užsimezgė ryšys, suteikiantis motyvacijos, drąsos pažinti pasaulį kitaip, per žirgų terapiją. Kiekvienas vaikas, nors ir trumpam turėjęs galimybę pažinti žirgą iš arčiau, įgijo naujų įgūdžių, kurių dėka atsirado didesnis pasitikėjimas savimi ir šalia esančiu.

Po jojimo pamokų patirtos džiugios emocijos ir puikios nuotaikos šūksniai persikėlė į vaikų žaidimų aikštelę, kuri įkurta miško apsuptyje, parko teritorijoje. Čia vaikai išbandė jėgas lipdami į piliakalnį, kurio viršuje pastatyta 13 m aukščio skulptūra „Saulės vaikai“ –  fizinės vienybės ir dvasinės šviesos sklidimo simbolis.

Didžiausias įvertinimas po edukacinės išvykos pasireiškė grįžus – nuoširdus ir paprastas vaikų klausimas: „kada vėl galėsime aplankyti žirgus“?

Už galimybę nemokamai edukacijai nuoširdžiai dėkojame savo socialiniam partneriui – VšĮ „Visuomenės harmonizavimo parkas“ (www.harmonypark.lt)