Menu Close

Emocinės sveikatos stiprinimas Marijampolės lopšelyje-darželyje „Pasaka“

 

 

 

IMG_20201127_112040

 

„Pats geriausias penktadienis, šiandien pas mus tikras vakarėlis!“, – taip džiugiai ir nuoširdžiai mane pasitiko vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“  penkiamečiai. Dabar toks laikas, kai išgyvename begalę nerimo, įtampos, nežinomybės ir emocinės sveikatos stiprinimas ypatingai aktualus tiek mūsų vaikams, tiek mums, suaugusiems.

 

 Tokiems mažiems vaikiukams ebru užsiėmimą teko daryti pirmą kartą, mat iki šiol, ebru  meno užsiėmimuose mažieji paprastai dalyvaudavo kartu su mama ar tėčiu, seneliais, broliukais ar sesytėmis. Šiais metais emocinės sveikatos stiprinimo projekto veiklos vyko lapkričio – gruodžio mėn. dvejose penkiamečių grupėse „Liūtukų“ (2020 11 27) ir „Drugelių“ (2020 12 04), mokytojos projekto veikloms buvo pasiruošę atsakingai: mokytojos Rosinos paruošti vaikučiai  labai gražiai padeklamavo eilėraštukus apie spalvas, o štai  mokytojos Ingridos penkiamečiai pasirodo ne tik pažįsta daugumą spalvų, bet ir moka atpažinti emocijas, jas įvardinti, gražiai pasakyti savo nuomonę. Nuostabu, kaip vaikai susidomėję klausė, stebėjo, kol pasakojau ir rodžiau ebru technikos subtilybes, smalsavo ir patys, kodėl vanduo kaip kisielius, kaip čia tie dažai ant vandens pataškius skleidžiasi, koks čia keistas kvapas, kaip nupiešti gėlytę, ar dar ateisiu pas juos ir pan., kaip, net ir patys judriausieji, susikaupę dėjo taškučius, piešė, improvizavo spalvomis ir taip nuoširdžiai  džiaugėsi nuimtu piešinuku. Tapant ebru technika naudojamos natūralios, ekologiškos priemonės, tad vaikučiams saugu. Dirbti grupėje naudinga ir smagu, vaikai mėgsta čia pat pasidalinti įspūdžiu, pasidžiaugti vienas kito darbeliais, mokosi draugiškai dalintis priemonėmis, pamatyti ir gerbti šalia esančio jausmus bei mintis, taip lavėja ne tik  vaikų emocinio intelekto įgūdžiai, sensorinės sistemos, smulkioji motorika, bet ir pasitikėjimas savo jėgomis, dėmesio sutelktumas.

 Ebru meno (tapybos ant vandens) veiklos  lopšelyje-darželyje „Pasaka“ grupėse vyko laikantis Lietuvos vyriausybės nustatytų  saugumo reikalavimų.

 

Straipsnį parengė:

Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA psichologė-edukatorė bei

Marijampolės  vaikų lopšelio darželio Pasaka  psichologė

2020 12 04

Liūtuko grupės

Drugelio grupės